Back to school, back to gym!

Co se ti kromě propisek a sešitů může hodit?

Prázdniny byly určitě super, ale teď už bohužel přišel čas na návrat do školních lavic. Lámeš si hlavu s tím, jak se máš po letní pauze soustředit na učení? Možná ti s tím můžeme trochu pomoct! Pojď se s námi podívat na pár výrobků, které tě ve škole trochu nakopnou, pomohou ti se soustředěním a dodají potřebnou energii, ať už sedíš za lavicí, nebo za katedrou. Ano, správně, tenhle článek není jen pro studenty, ale také pro učitele.

Stimulanty a energizéry

Čeká tě důležitá zkouška, test nebo prezentace a ty jsi v myšlenkách úplně mimo? Se soustředěním ti mohou pomoci různé stimulanty a energizéry. Jde o látky, které pomocí stimulace centrální nervové soustavy pomáhají zvýšit koncentraci. Jsou skvělé na odstranění únavy a zároveň podporují mozkovou činnost! Takže konec usínání u povinné literatury, s malou pomocí ji zvládneš přelouskat za jeden večer. Mezi tyhle „kouzelné látky“ patří všem dobře známý kofein, ale také taurin nebo synefrin. Jejich užití je vhodné před nebo během tréninku, ale právě i v případě, že potřebuješ dodat energii a chuť do učení.

Kofein

Nejznámější a nejužívanější stimulační látku na světě asi nemusíme dlouze představovat. Stimuluje naši nervovou soustavu tak, aby zvýšil naši bdělost a energii, oddaluje únavu a podporuje tím výkonnost, samozřejmě nejen při sportu! Najdeme ho v černé kávě, ale ne každému tenhle hořký nápoj chutná, že? Navíc připravit dobrou černou kávu není jen tak... Právě proto máme náhradní řešení, a to hned několik. Vyzkoušet můžeš polykací tablety, které u sebe můžeš mít vždy a všude. Výborné jsou také tyčinky – snack bary s obsahem kofeinu, které tě jako bonus o přestávce zasytí. Pokud potřebuješ opravdu velkou dávku energie, pak rozhodně doporučujeme energy shoty. Určitě vyzkoušej Guarex energy & mental shot, to je totiž „koktejl“ všech energizérů najednou!  V malé ampulce najdeš excelentní dávku energie založenou na vysokém obsahu extraktu z guarany (semena stimulující centrální nervovou soustavu), přírodního enkapsulovaného kofeinu a taurinu. Během chvilky tě nakopne nejen ke sportovnímu výkonu, ale i k učení, a navíc má skvělou příchuť Mojito! Takže zapomeň na přeslazené energy nápoje ze supermarketu a raději vsaď na některou z výše zmíněných variant, kterou tvé tělo ocení!

Taurin

Tahle aminokyselina má v našem organismu tolik důležitých funkcí, že je opravdu dobré dodávat ji tělu samostatně. Při tréninku dodává sílu a brání jejímu poklesu, ale zároveň má na starosti také správné fungování srdce a mozku. Stejně jako kofein je i taurin dostupný v tabletách, a to buď samostatně, a nebo právě v kombinaci s kofeinem. Také tady ti můžeme doporučit výše zmíněný Guarex shot, díky kterému do sebe dostaneš všechny energizéry najednou. 

Rychlé a zdravé svačiny

Super dávku energie o přestávce zrovna nepotřebuješ, ale chceš si dát něco malého na zub? Zkus bílé pečivo s uzeninou vyměnit za sušené maso. Na hovězím od Lordy Jerky si zdravě pochutnáš! Pokud jsi spíš na sladké, určitě si vybereš z naší pestré nabídky tyčinek. Záleží jen na tobě, čemu dáš přednost – klasická proteinová, low-carb, výše zmiňovaná energetická. Jestli ti nevadí si ráno o pár minut přivstat, můžeš si s sebou do mističky připravit i některý z proteinových pudinků, který je hotový za pár minut.