Fitness recept: nízkokalorická květáková rýže

Fitness recept: nízkokalorická květáková rýže

Chceš snížit obsah sacharidů v jídelníčku? Nebo do něj dostat víc zeleniny? Zkus klasickou rýži nahradit květákovou. Všude se teď o ní mluví jak by ne, je to perfektní a zdravá fitness příloha, která tě zasytí. Nízkokalorická a nízkosacharidová záležitost, ideální pro hubnutí. V článku ti dáme tip, jak na to.

Květáková rýže je oproti klasické velmi dietní. Přibližně 100 gramů květákové rýže obsahuje pouze 25 kalorií. Což je přibližně o 80 % méně než klasická rýže (samozřejmě záleží na druhu). Obsah sacharidů v květákové rýži je 18× nižší než v té běžné. Navíc velkou část květákové rýže tvoří voda, která zvyšuje pocit sytosti v průběhu jídla, a tak zabraňuje přejídání. 

Nutriční hodnoty květákové rýže

Nízký obsah kalorií a sacharidů ale zdaleka není to jediné, co květáková rýže může nabídnout. Obsahuje i spoustu vlákniny, vitaminů a minerálů, takže je to perfektní příloha pro každého, kdo preferuje zdravý životní styl. Namátkou třeba vitamin K, vitamin B5, vitamin B6, mangan, draslík a v neposlední řadě i vitamin C. A tady pozor – 100 gramů květákové rýže pokryje celých 57 % doporučené denní dávky. Slušný náklad! Květák je také jedním z nejlepších zdrojů cholinu, což je živina potřebná pro tvoje srdce, játra, mozek i nervový systém.

Jak na to

Příprava je úplná hračka. Syrový květák rozeber na růžičky a propláchni vodou. Vlož do mixéru nebo kuchyňského robota a rozmixuj na malá zrníčka velikosti rýže. Květák můžeš i nastrouhat na klasickém struhadle. Po rozdrcení vlož květákovou hmotu do papírové utěrky a odsaj nadbytečnou vlhkost. 

Naservírovat si ho můžeš klidně úplně syrový. Doporučujeme ale konzumovat čerstvý, po několikadenním uskladnění v lednici může začít zapáchat.

Anebo ho jemně orestuj na pánvi. Stačí lžička olivového oleje, přihodit květák a 5–8 minut pod pokličkou podusit. Květák pustí trochu vody, takže žádnou tekutinu přidávat nemusíš. A je to! 

TIP

Květákovou rýži připravíš i v mikrovlnce. Stačí nadrcený květák mírně osolit a vložit do mikrovlnky na plný výkon přibližně na 10 minut. Během této doby doporučujeme alespoň 2× směs promíchat. 

Květákovou rýží můžeš nahradit tu klasickou téměř ve všech jídlech – otestuj třeba smaženou rýži, rizoto, tabouleh, rýžové lívance nebo sushi! Nebo si ji naservíruj k oblíbeným masům s omáčkou!