Recept na luxusní proteinový mugcake

Proteinová mňamka k snídani

Chceš rychlou, ale chutnou snídani, která v sobě navíc má nějaké ty bílkoviny? Pak musíš vyzkoušet některý z našich mugcakes! Jejich největší výhodou je, že je připravíš za pár minut a dají se pořád obměňovat. Takže konec stereotypům a pojďme si pochutnat!

Co budeš potřebovat?

•    1 odměrku syrovátkového proteinu, příchuť je jen na tobě!
•    2 vaječné bílky,
•    špetku jedlé sody,
•    2 lžíce mléka, můžeš klidně použít mandlové, nebo mléko nahradit vodou.

Jak na to:

Nejprve si najdi nějaký dostatečně velký hrneček, který můžeš dát do mikrovlnné trouby. Nasyp do něj odměrku proteinu a přidej všechny další ingredience. Vše pořádně promíchej, abys v těstě neměl žádné hrudky. Hrneček s těstem dej do mikrovlnky na plný výkon a peč cca 2–3 minuty. Doporučujeme mugcake průběžně kontrolovat, někdy se totiž dere z hrníčku ven. Aby ti těsto nepřeteklo, na chvíli mikrovlnku zastav a znovu zapni. Hotový mugcake můžeš sníst rovnou z hrnečku, ale doporučujeme si ho vyklopit na talíř a ještě dozdobit! Použít můžeš hoblinky z hořké čokolády, oříšky, tvaroh, sirupy nebo třeba čerstvé ovoce!

Vylepšení a obměny

Kolik příchutí proteinu máš, tolik mug cakes uděláš! Příchuť celého dortíku záleží především na tom, jaký protein použiješ, ale můžeš si s ním pohrát i jinak:
•    Čokobomba: Pokud miluješ čokoládu, doporučujeme dát do směsi čokoládový protein a k němu ještě lžíci kakaa! 
•    Překvápko uvnitř: Můžeš se utlouct po arašídovém másle? Přidej jednu lžičku másla a schovej ho doprostřed směsi. Z dortíku ti pak krásně vyteče. 
•    Citrónová dobrota: Do směsi můžeš přidat i nastrouhanou citronovou kůru a mléko nahradit lžící tvarohu. Ten pak použij i na ozdobení, s citronem se k sobě skvěle hodí! 
•    Fialová pochoutka: Přímo do těsta můžete přidat pár borůvek. Mug cake bude mít fialovou barvu a lehce kyselou chuť. Nezapomeň si dortík borůvkami také ozdobit! 

Je jen na tobě, jak si svůj mugcake vylepšíš a nazdobíš. A pozor! Tahle dobrota jde udělat i ve slané variantě. Pokud tedy nehoduješ sladkým snídaním, určitě dál sleduj náš blog. Slané recepty brzy přidáme.